Не тільки заморожені пельмені. Як розвивається ринок напівфабрикатів в Україні

Не тільки заморожені пельмені. Як розвивається ринок напівфабрикатів в Україні

Вже деякий час в Україні все більше стають популярними такі тренди, як тренд на здорове харчування і харчування на ходу. Зараз одним із найперспективнішим «молодим», і ще зростаючим з кожним роком, є тренд «делегування» приготування їжі. З роками все більшій частині українців бракує часу для самостійного приготування їжі. Натомість вони все більше звертають увагу на заморожені пельмені, вареники чи інші фабрикати, які готуються невеликий проміжок часу.

Згідно даних, основна маса українців, які все більше готові купити заморожені напівфабрикати припадає на вік від 25 до 65 років. Це приблизно 48,5% населення нашої країни. Така тенденція стала позитивною для виробників замороженої продукції. Всі вони почали працювати над розширенням асортименту і над тим, щоб якість продукту була на високому рівні.

Але при цьому наш споживач має стереотип, згідно якого заморожений продукт в упаковці має бути не дорогим, не зважаючи на те, що контроль якості з боку держави за такими продуктами посилився і підвищилися вимоги до його безпеки. Ризики репутації щодо виробників підвищилися, тому в їхніх інтересах виготовляти якісні заморожені напівфабрикати.

На даний момент у більшості виробників замороженої продукції стоїть головне завдання в даній ніші – змінити ставлення саме покупця до напівфабрикатів, а від думки про те, що фарш це здебільшого перемелені кістки з малою кількістю м’яса, м’ясо з крайнім терміном реалізації та соя.

Велика кількість компаній досить сильно відчули цю недовіру з того моменту, від коли на нашому ринку з’явилися заморожені напівфабрикати рівня «середній плюс». Весь час приходиться реалізовувати різні маркетингові кампанії для того, щоб клієнти переконалися в дійсно високій якості та перевагах продукту.

Україна та США

Наприклад, у Сполучених Штатах Америки та Європейських країнах, ставлення до напівфабрикатів зовсім інше, – там у магазинах є спеціальні великі ряди із замороженими напівфабрикатами і вони користуються досить хорошим попитом. Це все обумовлено історично сформованою довірою до виробників та продукції. Також одним із важливих факторів є те, що там дуже багато працюючих жінок, у яких просто обмаль часу для готування їжі. Україна також швидко рухається до таких темпів, – особистий час скорочується і все складніше його виділити для готування їжі.

В же зараз спостерігається тенденція, що все більше українок видаляють час на інші потреби і не витрачають його на готування. Крім того, в супермаркетах ми можемо бачити все більше чоловіків, які вибирають уже готову або заморожену продукцію.

Перспективи розвитку заморожених напівфабрикатів.

Успішність українських виробників, які спеціалізуються на виготовленню та збуті заморожених напівфабрикатів залежить також від купівельної спроможності споживачів і від рівня інфляції в країні. Ці фактори можуть вплинути на рентабельність даного бізнесу, тому деякі компанії можуть йти на хитрощі саме в рецептурі продукту.

Саме тому, бренди, які піклуються про свою репутацію здебільшого виділяють свою продукцію із загального ряду. Вони, наприклад можуть додавати більший об’єм фаршу і випускати більші пельмені або збагачувати їх вітамінами та мінералами. Також можуть бути такі рішення, як, наприклад, виготовлення продукції за домашніми рецептами або за допомогою ручної роботи.

Торгова марка «Захід Айс» пропонує великий асортимент заморожених напівфабрикатів виключно високої якості: заморожені пельмені, вареники, котлети, овочі та фрукти, морозиво та інше. Вся продукція підтверджена ДСТУ та сертифікатами якості. Якщо Вам цікава співпраця з нашою компанією, то надішліть заявку на зворотні зв’язок або зв’яжіться з нашим менеджером. Номер телефону та електронна адреса знаходяться на сторінці «Контакти».