Міфи про заморожені продукти харчування

Міфи про заморожені продукти харчування

Всі ми знаємо, що одним із самих дієвих варіантів зберігання продуктів є їх замороження. І якщо раніше заморожування піддавали лише м’ясо і рибу, то зараз заморожують абсолютно все, навіть овочі, фрукти, ягоди та гриби. Причиною цього є те, що заморожені продукти харчування зберігаються набагато довше, аніж свіжі.

Заморожена їжа вже давно стала невід’ємною частиною щоденного раціону харчування, і попит на неї продовжує рости.

Однак і тут не обходиться без міфів, які широко поширені в серед споживачів. Однак в тому, наскільки вони достовірні або помилкові, нам допоможуть розібратися досвідчені експерти.

Перший міф: Заморожені продукти та овочі не містять в собі таку кількість поживних речовин, як їх свіжі аналоги.

Наукові дослідження показали, що вміст вітамінів в заморожених продуктах безпосередньо залежить саме від способу їх заморозки. Швидка, або як її ще називають, шокова заморозка при температурі не менше -25 ° С зберігає в м’ясі та рибі практично незмінними всі корисні елементи, а ягоди втрачають не більше 15% вітаміну С (до слова, при консервації втрачається біля 50% вітаміну С, при сушінні – понад 70%). Секрет заморозки простий: різкий вплив низьких температур не дає воді, що міститься в ягодах, можливості сформуватися в крупні кристали льоду, здатні привести до пошкодження клітин.

Другий міф: Заморожені продукти дорожчі свіжих

Це дійсно так. Різниця цін між свіжими і замороженими продуктами досить істотна, хоча деякі заморожені продукти коштують дешевше. Особливо це відчутно в зимовий період, коли свіжі ягоди та овочі через свою дорожнечу недоступні пересічному споживачеві.

Третій міф: Більшість із нас не знає про те, що практично всі види продуктів можуть бути заморожені.

Замороженню підлягають практично всі продукти харчування. Винятком можуть бути яйця і занадто соковиті ягоди і фрукти.

Четвертий міф: В заморожені продукти пхають багато консервантів, щоб збільшити термін зберігання.

Тут Вам не варто хвилюватися. Справа в тому, що процес заморожування сам по собі зберігає якість продуктів, тому не має потреби додавати які небудь консерванти до продуктів. А ось свіжа продукція має в собі набагато більше консервантів. Продавці обробляють продукти для того, щоб придушити процес гниття, пліснявіння і неприємного запаху.

П’ятий міф: У пакетах з замороженими продуктами присутня сіль.

Можете бути впевнені, що в заморожених продуктах не більше солі, ніж в свіжих, а в ягодах та фруктах взагалі її немає.

Міф 6: Продукт, що піддався розморожуванні, можна повторно заморозити.

Майте на увазі, що деякі продукти, які були глибоко заморожені, а потім розморожені, не можна повторно заморожувати. В першу чергу, це стосується риби та м’яса. При вторинної заморожуванні продукти не тільки втрачають свій смак, але і можуть стати джерелом великої кількості хвороботворних бактерій.

Що стосується овочів, то їх теж не радять піддавати повторному заморожуванню, так як в них багато води. Морозиво теж не слід повторно поміщати в морозильник, воно втратить свій смак і може стати причиною харчового отруєння через появу поганих бактерій.

Сьомий міф: Заморожені продукти не є частиною здорового харчування.

Попит на заморожені продукти, а саме овочі та фрукти стрімко росте. І це не дивно, так як вони давно вже визнані невід’ємним компонентом раціону здорового харчування. Так що Ви можете сміливо включати заморожені продукти в своє щоденне меню.

Восьмий міф: Забороняється зберігати заморожені продукти після закінчення їх терміну придатності.

Заморожені продукти можуть зберігатися і після закінчення терміну придатності, проте їх якість суттєво погіршиться. Тому ми не рекомендуємо використовувати такі продукти для здорового харчування тому, що вони вже будуть визнані непридатними.

Дев’ятий міф: Продукти потрібно розморожувати виключно на відкритому повітрі, а не в холодильнику

Фахівці рекомендують розморожувати продукцію виключно в холодильнику, попередньо вийнявши їх з морозилки. Проте це займе більше часу, тому процес готування слід продумати заздалегідь.